Wnętrza 2023 – aktualne trendy w aranżacji

Zastanawiasz się, co będzie modne we wnętrzach w 2023 roku? Możesz odetchnąć z ulgą – projektanci i dekoratorzy już to wiedzą! Jako miłośnik podążania za aktualnymi trendami z powodzeniem oddasz się poszukiwaniu najciekawszych dodatków, kolorów oraz faktur, dzięki którym zmienisz wystrój salonu, łazienki, sypialni, pokoju dziecka, a nawet balkonu czy tarasu. Zapraszamy na krótki przegląd aktualnych trendów wnętrzarskich.

Im bliżej natury, tym lepiej!

W przyszłym roku, podobnie jak w poprzednich, królować będzie zieleń – w przeróżnych, często nieoczywistych odsłonach. Postaw na rośliny doniczkowe, ściany pomalowane na butelkową zieleń czy suszone kwiaty, z którymi stworzysz oryginalne dekoracje. Trend ten sięga również po rozmaite desenie: kolorowe kwiaty, zwierzęce wzory czy barwy ziemi. Natura zawładnie zarówno branżą dekoratorską, jak i wykończeniową. W takim stylu świetnie będzie
prezentować się kuchnia, choć wiele motywów warto przenieść również na zewnątrz – balkon lub taras.

Nowoczesność w pofabrycznym stylu

Styl industrialny nie zamierza wyjść z mody, a wręcz przeciwnie – to trend, który ma się świetnie. Czujemy się w nim coraz pewniej. Chętnie urządzamy wnętrza „na surowo”, sięgając na przykład po okładziny imitujące drewno, cegłę lub beton. Do tego dorzucamy przedmioty, które przypominają nam o przeszłości – mogą to być ozdobne naczynia, dywany czy zasłony z odzysku, a nawet odrestaurowane meble. Industrialny styl warto zaprosić do salonu, jadalni lub sypialni.

Komfort i bezpieczeństwo to podstawa

A co aktualne trendy wnętrzarskie mówią o urządzaniu dziecięcego pokoju? Istotną rolę odegrają tutaj kolory – im delikatniejsze, tym lepiej. Zapomnij o pstrych różach, wyrazistych czerwieniach i innych barwach, które działają zbyt pobudzająco. Świetnym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z paletą pasteli oraz kolorów ziemi, takich jak jasne zielenie, beże, różne odcienie bieli. Istotny okaże się także dobór wyposażenia. Zgodnie z trendami sięgaj po meble i dodatki z naturalnych materiałów, a także ekologiczne farby i lakiery.

Nowocześnie, naturalnie, ekologicznie, z duszą – tak może prezentować się wnętrze Twojego mieszkania w 2023 roku!