A A A
Facebook

Historia

Istniejemy od 1959r.

Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane "IPB" Sp. z o.o. w Iławie istnieje na rynku budowlanym od blisko pół wieku. Historia przedsiębiorstwa sięga 1959r.

Od tego czasu wybudowaliśmy wiele obiektów handlowych, usługowych przemysłowych, hal i sal sportowych, szpitali, budynków mieszkalnych, obiektów zabytkowych i obiektów turystycznych (hotele, baseny i SPA). Ponadto uczestniczyliśmy w renowacjach budynków zabytkowych i remontach podnoszących standard obiektów już istniejących.

Rok 1991 był dla nas rokiem przełomowym. Jako pierwsza firma budowlana w województwie olsztyńskim dokonaliśmy przekształceń własnościowych. W wyniku powszechnej prywatyzacji właścicielami stali się pracownicy i kadra kierownicza Firmy. Dzięki temu przetrwaliśmy na rynku najtrudniejszy okres załamania się koniunktury budowlanej. Jednocześnie dostosowaliśmy strukturę Firmy do wymogów gospodarki rynkowej.
Dziś Firma jest prężnie działającym podmiotem gospodarczym, który nieustannie się rozwija i buduje nowoczesny krajobraz miast północno-wschodniej i centralnej Polski. Głównym obszarem naszej działalności są Warmia i Mazury, ale działamy aktywnie również na innych terenach. Są to przede wszystkim województwa mazowieckie oraz pomorskie. Realizowaliśmy również kontrakty zagraniczne na terenie: Czech, Ukrainy, Rosji, Łotwy i Niemiec.

Profil naszej działalności to:

  • kompleksowe usługi budowlano-montażowe
  • działalność deweloperska – budowa i sprzedaż lokali mieszkalnych i usługowych na terenie Olsztyna i Iławy
  • sprzedaż materiałów budowlanych


Od 1 lipca 2012r. firmą zarządza Anna Szymczak, pełniąca wcześniej funkcję z-cy dyrektora ds. deweloperskich i marketingu. Dotychczasowy prezes Eugeniusz Jaremko, po 31 latach bycia szefem firmy, zmienił miejsce aktywności zawodowej i objął stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej IPB. To zmiana pokoleniowa, której celem była kontynuacja dotychczasowej polityki firmy i dalszy jej rozwój.

Z chęcią podejmujemy się zadań trudnych, wymagających wiedzy specjalistycznej i zaawansowanych technologii, ponieważ są one dla nas wyzwaniem, a także wizytówką możliwości Firmy.