A A A
Facebook

Aktualności

Za nami drugie nocne bieganie z IPB

2017-05-29

Pomysłodawcą IPB Nocnego Biegu na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko jest  Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane „IPB” Sp. z o.o. w Iławie. 

 Tym sportowym przedsięwzięciem Firma zaakcentowała w ubiegłym roku 50-lecie Marki IPB. Był to pierwszy profesjonalny bieg nocny na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, a zarazem pierwszy bieg nocny na atestowanej 5- kilometrowej trasie w Polsce.


Nocny Bieg z okazji Jubileuszu 50-lecia Marki IPB odniósł niewątpliwy sukces nie tylko w Iławie, na Warmii i Mazurach, ale także w Polsce. Wzięło w nim udział 561 uczestników. Była to największa impreza z Atestem PZLA w województwie warmińsko-mazurskim w historii i najlepsza impreza biegowa jeżeli chodzi o debiut. 

Dlatego podjęto decyzję o jego kontynuacji i w tym roku odbył się II IPB Nocny Bieg na 5 km, którego Organizatorem i Sponsorem Tytularnym było również IPB.

W tym roku pogoda i frekwencja również dopisały. W drugiej edycji biegu wzięło udział ponad 600 uczestników, w tym finaliści Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy oraz regionalni i lokalni miłośnicy biegania. Wielu z nich pobiło swoje własne rekordy życiowe.

 Atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki trasa, którą pokonali biegacze, jest jedną z najszybszych w Polsce 5-kilometrowych tras. 

- Pomysłodawcą i sponsorem tytularnym biegu jest IPB, – mówi Eugeniusz Jaremko, wieloletni prezes zarządu, obecnie Przewodniczący Rady Nadzorczej „IPB” Sp. z o.o. w Iławie - ale jego organizację powierzyliśmy profesjonaliście. Wojciech Kopeć to doświadczony biegacz, jeden z najlepszych biegaczy długodystansowych w Polsce oraz organizator wielu profesjonalnych imprez biegowych. 

- Nocne bieganie to promocja idei biegania – najbardziej dynamicznie rozwijającego się sportu w Polsce i stylu życia dla coraz większej grupy ludzi w różnym wieku oraz jeden z najlepszych pomysłów na promocję Firmy. – kontynuuje Eugeniusz Jaremko - Zorganizowanie tak pięknego sportowego przedsięwzięcia nie byłoby jednak możliwe bez ogromu pracy i zaangażowania organizatorów, wolontariuszy i partnerów biegu, za co wszystkim serdecznie dziękuję. Jeszcze raz gratuluję wszystkim uczestnikom Biegu IPB, zarówno tym, którzy stanęli na podium, jak i tym, którzy pobili swoje własne rekordy życiowe lub po prostu postanowili wziąć udział w naszym nocnym bieganiu z IPB. Już dziś zapraszam do udziału w kolejnym naszym biegu za rok.

 

Galeria zdjęć z II IPB Nocnego Biegu

 

Więcej informacji na temat Biegu na: 

logo


cofnij