A A A
Facebook

Aktualności

Oferta działka w Worytach, gm. Gietrzwałd

2017-08-03

Przedmiotowa nieruchomość położona jest w miejscowości Woryty w województwie warmińsko-mazurskim, powiat olsztyński, w gminie Gietrzwałd. Gminę Gietrzwałd przecina droga krajowa nr 16, a wieś Gietrzwałd, która jest sercem Gminy, znanym z gotyckiego Sanktuarium Maryjnego, leży zaledwie 15 km od Olsztyna. Cały obszar ma charakter rolniczy, dodatkowo zachowane zostały znaczne obszary leśne oraz charakterystyczny dla regionu układ dróg lokalnych z alejami drzew. Podstawową funkcją rozwoju jest rolnictwo oraz działalność produkcyjno-usługowa. Powierzchnia Gminy wynosi 174,1 km2, z czego 37,4% stanowią użytki rolne, a 49,1% - grunty leśne, zadrzewione i zakrzewione. Gmina Gietrzwałd obejmuje swym zasięgiem 19 sołectw zamieszkałych przez ponad 5,5 tys. mieszkańców. Woryty to warmińska wieś znajdująca się 2 km na północny zachód od Gietrzwałdu położonego między Olsztynem, Olsztynkiem, Ostródą i Morągiem.

Dogodny dojazd do położonego w odległości 15 km Olsztyna zapewnia droga krajowa nr 16, która umożliwia dotarcie do miasta w niespełna 15 minut. Równocześnie lokalizacja nieruchomości około 2 km od trasy i sąsiedztwo kompleksów leśnych zapewnia całkowity spokój i izolację od natężonego ruchu samochodowego. Dojazd do nieruchomości od drogi krajowej odbywa się drogą asfaltową Gietrzwałd-Rentyny z ciągiem rowerowo-pieszym. Co istotne obsługuje ona jedynie niewielki ruch lokalny, o praktycznie pomijalnym natężeniu. Działka położona jest bezpośrednio przy gminnej, utwardzonej drodze gruntowej, około 150 m od opisanej drogi asfaltowej.

Dodatkowym atutem lokalizacji nieruchomości jest dogodne powiązanie z powstającą siecią dróg ekspresowych. Po zakończeniu budowy obwodnicy Olsztyna i odcinka drogi ekspresowej S51 łączącej miasto z drogą S7, w odległości kilku kilometrów powstanie połączenie z drogami o wysokim standardzie, gwarantującym łatwą dostępność komunikacyjną, a zarazem nie wpływającym ujemnie na walory nieruchomości.

 

2016_06_14_1244 


Działkę otaczają malownicze łąki i lasy oraz przepiękne Jezioro Giłwa, w niewielkiej odległości znajduje się również Jezioro Isąg. W bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonuje nowo powstały ośrodek wypoczynkowy „Rezydencja Warmińska” z basenem na świeżym powietrzu, placem zabaw dla dzieci, mini golfem, boiskiem do siatkówki, kortem tenisowym oraz placem do gry w bule. Na terenie Rezydencji Warmińskiej znajduje się bar, w którym serwowane są różnego rodzaju przekąski, napoje i słodycze. 

Położenie nieruchomości daje wiele możliwości aktywnego wypoczynku i wspaniałego spędzenia czasu zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Gwarantuje równocześnie spokojne miejsce do zamieszkania i wypoczynku w otoczeniu przyrody oraz dostępność do wszystkich wygód i atrakcji zapewnianych przez miasto. Pobliskie jezioro Giłwa jest rajem dla amatorów pływania, kajakarstwa, żeglarstwa i wędkowania latem, a łyżwiarstwa i wędkowania spod lodu zimą. Otaczający las to możliwość spacerów, jazdy na rowerze i grzybobrania, a zimą biegania na nartach i organizowania kuligów.

W niedalekich odległościach znajdują się ośrodki umożliwiające ciekawe i aktywne spędzanie
wolnego czasu:

 • Pole Golfowe w Naterkach
 • Hotel Marina Golf Club
 • Gietrzwałd - 
  • Sanktuarium Maryjne - jedno z sześciu na świecie a jedyne w Polsce, miejsce potwierdzonych przez Watykan Objawień Maryjnych
  • Karczma Warmińska
  • Gminny Dom Kultury
 • Arboretum w Kudypach – leśny ogród botaniczny
 • Olsztyn - miasto Kopernika, jezior i Warmiaków
  • Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
  • Olsztyński Teatr Lalek i Teatr im. Stefana Jaracza
  • Centrum Społeczno-Kulturalne Regionu Warmii i Mazur
 • Ostróda - perła Mazur
 • Kanał ostródzko-elbląski – jeden z siedmiu cudów Polski. Unikatowa ma skalę światową droga wodna z systemem 5-ciu pochylni, po których statek pokonuje drogę miedzy jeziorami. Arcydzieło techniki z XIX wieku do dziś wzbudza podziw a przeprawa nim dostarcza niezapomnianych wrażeń
 • Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny czyli Skansen w Olsztynku
 • Grunwald – Pole Bitwy z nowym muzeum, gdzie każdego roku około 15 lipca obchodzone są Dni Grunwaldu. Oprócz uroczystości patriotycznych przy pomniku wielką atrakcją jest inscenizacja bitwy grunwaldzkiej przez liczne bractwa rycerskie z polski i zagranicy. 

 

Dzialka

 

Przedmiot oferty:

a) Powierzchnia:

Dz. nr 248/1 o powierzchni użytkowej - 9.9055,00 ha


b) Charakter własności/władania:

Dz. nr 248/1 - własność

Dla nieruchomości będącej przedmiotem oferty Sąd Rejonowy w Olsztynie VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą KW Nr OL1O/00149024/3.


c) Przeznaczenie terenu:

Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gietrzwałd w części obrębu Woryty, zatwierdzonego Uchwałą nr XIII/137/2015 Rady Gminy Gietrzwałd z dnia 29.12.2015. (Dziennik Urzędowy Województwa Warmińsko-Mazurskiego z 29.01.2016r. poz. 601), teren ten przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolnostojącą, mieszkalno-usługową oraz tereny zieleni urządzonej i naturalnej.

Liczne walory przedmiotowej nieruchomości oraz jej atrakcyjna lokalizacja dają szereg możliwości jej wykorzystania i zagospodarowania. Działka znajduje się w cichej, ale dobrze skomunikowanej okolicy, co powoduje, że jest to teren doskonale nadający się pod zabudowę mieszkaniową. Oferowany obszar terenu pozwoli na zaprojektowanie np. kompleksu osiedla luksusowej zabudowy mieszkalnej wkomponowanej harmonijnie w otaczający krajobraz, na obszarach którego mieszkańcy będą mogli zaznać uroków bezpośredniego obcowania z naturą, bądź też kameralnego osiedla domków jednorodzinnych. Powierzchnie działek pod zabudowę można dostosowywać do indywidualnych preferencji mieszkańców od 1 do np. 5 tysięcy metrów kwadratowych, tak by móc w pełni korzystać z walorów tak pięknego otoczenia.


d) Infrastruktura techniczna:

Do nieruchomości przylegają sieci.


cofnij