A A A
Facebook

Aktualności

Drugi Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu

2018-04-05

Wczoraj w Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie odbyła się Gala Przedsiębiorczości pn. Kosynierzy Przedsiębiorczości Polskiej zorganizowana przez Lożę Olsztyńską Business Centre Club. Podczas tej Gali zostało również uhonorowane Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, które otrzymało Drugi Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.

 

Nagrodę odebrała prezes zarządu IPB, Anna Szymczak.

- Jest mi niezmiernie miło, że już po raz drugi otrzymaliśmy nagrodę (Diament) w tak prestiżowym konkursie, jakim jest Lider Polskiego Biznesu – mówi Anna Szymczak, prezes zarządu IPB. - Tym bardziej, że organizatorem tego konkursu jest Business Centre Club w Warszawie - prestiżowy Klub przedsiębiorców i największa w kraju organizacja indywidualnych pracodawców. Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu jest dla nas nagrodą szczególną i niezwykle ważną, bowiem w znaczący sposób umacnia wizerunek naszego przedsiębiorstwa w regionie i poza nim. Niewątpliwie wpływa także na zwiększenie zaufania naszych klientów i kontrahentów wobec naszej firmy.Zadaniem konkursu LPB jest wyróżnianie i nagradzanie firm i ich szefów, osiągających najlepsze wyniki ekonomiczne i wyróżniających się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju, przestrzegających zasad etyki prowadzenia biznesu oraz prowadzących działalność społeczną i charytatywną. Żeby otrzymać taką nagrodę, firma musi posiadać dobrą sytuację finansową, osiągać wysoką rentowność działalności gospodarczej, terminowo regulować wszelkie swoje zobowiązania i należności, a także nie prowadzić sądowego postępowania układowego lub bankowego postępowania ugodowego. Poza tym powinna systematycznie inwestować w swój rozwój, dbać o jakość i nowoczesność produktów, prowadzić działalność charytatywną i respektować normy ochrony środowiska.  W przypadku Diamentu do Złotej Statuetki Jury dokonuje dodatkowej oceny pod kątem utrzymania bądź poprawienia przez firmę swojej pozycji na rynku, w okresie od otrzymania Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu bądź poprzedniego Diamentu do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. My otrzymaliśmy Złotą Statuetkę w 2007r. a Pierwszy Diament w 2009r. Ta nagroda pokazuje zatem, że po 9 latach od otrzymania ostatniego Diamentu, pozycja IPB jest wciąż wysoka, wciąż utrzymujemy standardy i nie schodzimy poniżej pewnego pułapu.

Konkurs Lider Polskiego Biznesu

Business Centre Club popierając przedsiębiorczość i gospodarkę rynkową organizuje ogólnopolski konkurs „Lider Polskiego Biznesu”, którego zadaniem jest wyróżnianie i nagradzanie firm i ich szefów, osiągających najlepsze wyniki ekonomiczne i wyróżniających się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju, przestrzegających zasad etyki prowadzenia biznesu oraz prowadzących działalność społeczną i charytatywną. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: w pierwszym firmy starają się o Nominację i Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu, w drugim Laureaci Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu z lat ubiegłych starają się o Diament do Złotej Statuetki.

Konkurs ma charakter ogólnokrajowy, cieszy się nieprzerwanie od 1991 roku zainteresowaniem przedsiębiorców, a dzięki zainteresowaniu mediów otrzymanie nagrody koncentruje uwagę opinii publicznej na firmie i jej produktach. Udział w konkursie jest przywilejem Członków Business Centre Club.

Business Centre Club

Business Centre Club istnieje od 1991 roku. Jest prestiżowym Klubem przedsiębiorców i największą w kraju organizacją indywidualnych pracodawców. 

Do BCC należą międzynarodowe korporacje, instytucje finansowe, ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne, najwięksi polscy producenci, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze i znane kancelarie prawne. 

BCC prowadzi aktywny lobbing gospodarczy na rzecz rozwoju gospodarki wolnorynkowej, tworzenia dobrego prawa, obrony interesów polskich przedsiębiorców. Z członkami Klubu konsultowali się dotychczas wszyscy prezydenci i szefowie rządu RP. Eksperci BCC współtworzą i opiniują ustawy gospodarcze, uczestniczą w pracach komisji parlamentarnych, przekonują do swoich rozwiązań ministrów i posłów. 


cofnij