A A A
Facebook

Blog

Na co warto zwrócić uwagę projektując wnętrze we własnym “M”? Oto kilka wskazówek dotyczących trendów na 2018 rok.

2017-10-30

Paryż i Mediolan – tu rodzą się wybitni projektanci, najjaśniej błyszczą gwiazdy i z prędkością światła kryją klęski. Dlatego jeśli chcemy osiągnąć sukces projektując nowoczesne wnętrze, trzeba tu koniecznie zajrzeć. Jakie zmiany szykują się w wystroju wnętrz w 2018 roku?

Spalony słońcem tajemniczy ogród

Kwiaty już jakiś czas temu na dobre zagościły na salonach. W przyszłym roku będziemy tylko wzbogacać bukiet o kwiatowe desenie na poszewkach, obiciach i obrusach. Na tkaninach i tapetach zamiast dżungli, rozłożystych palm będą teraz rosły rośliny z najgorętszych miejsc świata. Agawy i kaktusy warto mieć także na parapecie. Że gruboskórne i kłujące? Owszem, ale skoro tak się chronią, to jakie muszą mieć bogate wnętrze.

Naturalnie natura, z mocnym akcentem

Barwy, które w 2018 roku opanują wnętrza to kolory ziemi. Klasyczne beże i chłodne brązy przełamią pomarańcz, rdza, terakota i ostre curry. Z brązami świetnie współgra zieleń – tak modna w tym roku, w przyszłym przyjmie odcień szałwii i khaki. W ten zgrany duet wtrąci się niebieski – petrol blue. Namiesza, ale z jakim efektem!

Iluzja czarnoksiężnika

Obecnie pod sufitem ugruntowaną pozycję mają lampy szklane, kuliste i przezroczyste  niczym bańki mydlane unoszące się na wietrze. W nowym roku oświetlenie obok funkcji praktycznej i dekoracyjnej, ma także kreować przestrzeń. Ma wywoływać złudzenia optyczne, sprawiać, że płaskie przedmioty niczym zaczarowane zaczną żyć w trójwymiarze. W Mediolanie przezroczyste kule ustąpiły miejsca lampom w kolorze głębokiej, na ogół matowej czerni. Sam więc musisz zdecydować, czy przyszłość widzisz w szklanej kuli, czy czarno na białym.

Co Pan plecie?

Trendem, który pojawił się podczas targów wnętrzarskich to meble wyplatane ze skórzanych rzemieni, natomiast pikowania z łóżek i foteli przeniosą się także na szafy i komody. Nie chcesz okazać się ignorantem, szukaj mebli z drobnymi pikowaniami i grubymi plecionkami. Nie odwrotnie!

Siła spokoju

W 2018 roku ze strefy domowego relaksu wyprowadzają się telewizory, laptopy, telefony, ładowarki. Ta wolna od  technologii przestrzeń ma poprawiać samopoczucie, gwarantować odpoczynek i regenerację sił. Mamy czuć się komfortowo, dlatego już teraz warto rozejrzeć się za owalnymi fotelami, fotelami-leżakami, czy szezlongami. Jeśli więc zasypiasz w fotelu, pewnie już jesteś trendy.

Kocham Cię, jak Finlandię

Według badań Finowie to najszczęśliwszy naród na świecie. Szukasz szczęścia w swoim domu? Zbuduj go z drewna, z szerokimi oknami, jasnymi pokojami i minimalistycznym wystrojem. Przyznacie, przepis banalnie prosty. 

Stworzyć wnętrze, które odpowiada trendom, będzie naszą wizytówką przyznacie, to bardzo trudne zadanie. Jednak najważniejsze, to nie dać się zwariować! :) W każdym trendzie znaleźć coś swojego. Bo najważniejsi jesteśmy MY!  

cofnij