A A A
Facebook

Blog

Trzy niezawodne sposoby na modną i nowoczesną łazienkę w roku 2020

2020-03-25

SPOSÓB # 1. CZARNE KRÓLESTWO


W poprzednich latach rządziła szarość. Dziś to za mało. Teraz rządzi konkret i…czerń. Ta nigdy nie wychodzi z mody, więc wykorzystanie czerni w łazience sprawi, że będziesz zawsze na czasie – szczególnie w roku 2020! Możesz odświeżyć czarną łazienkę przy niskich kosztach, wprowadzając kilka poprawek lub pójść na całość i zmienić wszystko. To mit, że czarny sprawdza się tylko w dużych przestrzeniach. Niezależnie od wielkości łazienki możesz zaprojektować ją tak, aby nie przytłoczyć wnętrza uzyskując efekt elegancji i przytulności. W mniejszych przestrzeniach możesz podkreślić jedną większą powierzchnię, np. ścianę pod prysznicem lub ścianę stanowiącą tło dla wanny. Jeden mocny czarny akcent nie zamieni łazienki w jaskinię, a doda jej dużo klasy. Baw się kontrastem i pamiętaj o dodatkach, np. pięknym lustrze, elementach sztuki i innych elementach dekoracyjnych. 

Jeśli mieszkasz w większej przestrzeni, podejmij odważną decyzję i zamień łazienkę w czarne luksusowe spa. Czarna wanna, czarny brodzik i czarna umywalka stworzą niesamowite wrażenie. Nie bój się również czarnych, matowych ścian – doskonale skomponują się z połyskującą armaturą. Projektując ciemną, elegancką przestrzeń zadbaj o dodatki – oświetlenie, lustra i dekoracje. W dużej, czarnej łazience wprowadź koniecznie sztukę. Może do Twojego wnętrza będzie pasował surrealistyczny portret?

Wbrew pozorom, nawet z jednym kolorem masz wiele możliwości – możesz bawić się odcieniami, teksturą, błyskiem, matem, blaskiem i cieniem. Twoja nowa czarna łazienka przywoła ekskluzywne wrażenia z najwyższej półki. 

 

lazienka2020


SPOSÓB # 2. DREWNO W ŁAZIENCE


Wśród modnych rozwiązań na rok 2020 nie da się przejść obojętnie wobec powrotu do cieplejszych tonów i akcentów – szczególnie drewnianych! Różne odcienie drewna mogą stanowić uzupełnienie dla łazienek urządzonych tradycyjnie w bieli oraz czarnych i kolorowych, np. niebieskich, czy zielonych. Drewno stosuje się także w różnych stylach – vitnage, industrialnym lub klasycznym. Nic więc dziwnego, że znów pojawia się jako trend – pasuje praktycznie do wszystkiego. Możesz je połączyć z każdym materiałem uzyskując bardzo efektowne wnętrze – właśnie dlatego drewno jest wciąż odkrywane na nowo. 
Drewno symbolizuje siłę i spokój. Łazienka z drewnianą podłogą, szafkami lub ramami luster sprawi, że poczujesz się w niej przytulnie i bezpiecznie. Jeśli wykorzystasz je w swojej łazience, stworzysz najlepsze miejsce na odpoczynek po ciężkim dniu.  

SPOSÓB # 3. OCIEPLONY BETON


W łazienkowych trendach znajdzie się również coś dla fanów minimalizmu. Beton i chłodne industrialne aranżacje wciąż zachwycają i nadal są bardzo popularne. W tym roku łączymy je ze stylem skandynawskim. To piękne połączenie i swego rodzaju zabawa w ciepło – zimno. 

Nawet jeśli kochasz zimne betonowe wnętrza, możesz poczuć, że Twoja łazienka jest jednak mało przytulna. Połączenie stylu industrialnego z ciepłym klimatem drewna rozwiąże ten problem. I chociaż wymaga to więcej wyczucia stylu, warto poświęcić trochę czasu by zaprojektować wnętrze, które będzie nowoczesne i komfortowe. Na pewno znajdziesz wiele sposobów na ocieplenie betonowych ścian. Nawet drobne drewniane akcenty, takie jak pojemniki, uchwyty, czy mydelniczka podniosą temperaturę nawet w bardzo chłodnym wnętrzu. Na pewno pokochasz ten kontrast. 

 

cofnij